Login adviseur

Wij zijn Onderlinge ’s-Gravenhage

05 nov 2019

Leden en medewerkers geportretteerd in de nieuwe campagne

Dit najaar is onze nieuwe campagne van start gegaan. Vijf weken lang zijn onze nieuwe radiocommercials iedere ochtend- en avondspits te beluisteren op BNR Nieuwsradio, NPO Radio 1 en Radio 10. Uiteraard hoort daar ook nieuw campagnebeeld bij; foto’s van onze eigen leden en medewerkers. Een opmerkelijke keuze? Tamar Mast, senior communicatieadviseur, legt uit.

'Wij hebben bewust de keuze gemaakt om niet langer met aangekocht beeldmateriaal te werken maar de mensen om wie het gaat op beeld te zetten. Wij zijn immers een onderlinge. Dat betekent dat wij dichtbij onze leden staan en samen met hen de tweede helft van het leven een stukje mooier willen maken. Wij zijn er voor en door onze leden. Samen vormen wij Onderlinge ’s-Gravenhage. Het was voor ons dus een logische keuze om onze leden en medewerkers de gezichten van onze nieuwe campagne te maken.'

 Wat ook opvalt, is dat de nieuwe campagne meer uitdrukking geeft aan de algehele merkbeleving en niet zo zeer een specifieke productpropositie naar voren schuift. ‘We willen meer nadruk leggen op wie we zijn en waar we voor staan. Juist in deze tijd waarin de deeleconomie steeds meer terrein werft, is het goed om te benadrukken dat wij al sinds 1895 een soortgelijk concept kennen. De consument is eraan gewend dat een verzekeraar aandeelhouders heeft. Wij willen juist benadrukken dat dat bij ons helemaal niet het geval is. Wij zijn van onze leden. Van de te verdelen winst gaat 95% dan  ook naar onze leden.’

 Ook het persoonlijk contact wordt sterk benadrukt. ‘Je kunt geen onderlinge zijn zonder het persoonlijk contact met je leden te leggen. Leden krijgen bij ons dus direct een medewerker aan de lijn als ze ons bellen en geen keuzemenu. Daarnaast gaan we steeds meer met onze leden in gesprek over hun behoeften en wat zij missen in het huidige marktaanbod. We willen goed begrijpen wat er in die tweede levensfase speelt en hoe wij hen van dienst kunnen zijn met nieuwe producten. Ook de campagne is een mooi voorbeeld van deze onderlinge samenwerking. Het is ook leuk om steeds weer andere leden te spreken en hun verhalen te horen. We hebben erg gelachen tijdens de fotoshoots.’

 Zijn dit de eerste uitvloeiselen van een nieuwe wind bij Onderlinge ’s-Gravenhage? ‘In zekere zin wel. We hebben in 2018 de eerste stappen naar een nieuwe koers gezet en met onze nieuwe campagne zijn we moderner en frisser dan ooit! We zijn er erg trots op en krijgen veel positieve reacties. En dit is pas de aftrap. In 2020 gaan we hier nog meer invulling aangeven.’