Réseva Engelaer

Artikel

Mensen, financieel en duurzaamheid, dat is waar ik voor sta

02 apr 2024

We laten graag de mensen achter OG zien. Réseva Engelaer is financieel directeur. Collega´s kennen haar goed en werken graag met haar samen. In dit interview vragen we hoe Réseva in het leven staat, wat zij belangrijk vindt voor OG en hoe zij ervoor zorgt dat OG een fijne organisatie is voor onze leden en collega’s.

 

Wat zijn je persoonlijke drijfveren en hoe sta je in het leven? 

‘Ik wil de mensen om mij heen graag aandacht geven en er voor hen zijn als het nodig is. Ik ga altijd uit van het goede in de mens en denk ook dat je terugkrijgt wat je uitstraalt.

Ik vind het vooral belangrijk dat mensen gelukkig zijn. Als je blij bent met wat je aan het doen bent krijg je betere resultaten. Verder heb ik geen dubbele agenda en ben ik open en transparant. Als ik bijvoorbeeld gedrag niet oké vindt zeg ik dat. Maar wel altijd op de inhoud en nooit op de persoon. En als ik zelf iets ‘geks’ doe, hoop ik dat mensen dat ook tegen mij zeggen.’

Wat vind je nog meer belangrijk?

‘Duurzaamheid. Ik hoop dat de wereld leefbaar blijft voor iedereen. Als ik met vriendinnen ga wandelen rapen we meteen het afval op dat we tegenkomen. Het is heel praktisch en zo kan je iets bijdragen, net als thuis je afval scheiden. Doe wat je zegt en zeg wat je doet, dan krijg je meer mensen mee.

En humor! Je moet wel blijven lachen, als ik niet kan blijven lachen doe ik iets verkeerd. Ik ben thuis ook niet anders dan op het werk, ik ben wie ik ben, dan blijf ik het dichtst bij mezelf. Ik kan dingen makkelijk terugbrengen tot de kern en daar komt humor weer bij te pas.’ 

Hoe heb je de keuzes gemaakt die je hebt gemaakt, persoonlijk of in je loopbaan?

‘Door heel dicht bij mezelf te blijven. Ik ben begonnen met werken op de Hogeschool van Amsterdam. Hoewel ik het daar erg naar mijn zin had, kreeg ik behoefte aan verandering. Ik maakte de overstap naar de verzekeringssector en begon bij Delta Lloyd. 
Vervolgens wilde ik bewust naar een kleinere organisatie. Zo ben ik bij Zwitserleven terechtgekomen. Ik vraag me regelmatig af: wat vind ik belangrijk in mijn leven? Zowel privé als zakelijk. Op basis hiervan maak ik keuzes. Die reflectiemomenten zijn belangrijk in mijn leven, het heeft me vaak naar iets nieuws gebracht, in dit geval naar OG.'

´Ik vind het belangrijk dat we keuzes maken die breed gedragen worden.´ 

En hoe kwam je bij OG?

Er was een vacature voor adjunct-directeur finance. Wat mij aanspreekt bij OG is de rechtsvorm, een onderlinge. Dat betekent dat er geen aandeelhouders zijn en dat alle keuzes gemaakt kunnen worden voor de leden. Een verzekeraar zoals een verzekeraar bedoeld is.

Wat wil je voor OG?

‘Financiële stabiliteit, duurzaamheid en veiligheid vind ik voor OG heel belangrijk. Voor onze leden wil ik een financieel stabiele en duurzame organisatie en voor collega’s wil ik een veilige en vertrouwde werkomgeving waarmee zij zich verbonden voelen.’ 

En hoe pas je dit toe binnen OG?

'Financiële stabiliteit bereiken wij met een langetermijnstrategie. Deze strategie is van toepassing  op de bedrijfsvoering, het beleggingsbeleid en het ontwikkelen van nieuwe producten. Wat duurzaamheid betreft kijken we in de organisatie wat wij extra kunnen bijdragen. Dan gaat het om onze beleggingen en om de bedrijfsvoering, bijvoorbeeld de CO2 uitstoot.' 

In de organisatie heb ik een voorbeeldfunctie. Wat ik zelf mag en doe, mogen anderen ook. Ik kijk altijd naar wat je doet en niet wie je bent. ‘Hard op de inhoud, zacht op de relatie’, noemen ze dat. Ook hecht ik veel waarde aan de balans tussen zakelijk en privé.' 

Hoe zie je dit terug bij OG?

'Onze organisatie omarmt mensen. Zij voelen zich snel thuis bij OG, ook degenen die op bezoek komen. Ze vinden het fijn en warm om hier binnen te komen. 

OG is een compacte en complete organisatie. Wij werken met multidisciplinaire teams en korte lijnen in besluitvorming. Collega’s hebben een eigen verantwoordelijkheid bij de voorbereiding van besluiten. Hun mening doet ertoe en daarom worden besluiten breed gedragen.'

Wat merken leden hiervan?

‘Als collega’s blij zijn met hun werk, doen ze hun werk goed. Alles wat wij doen is voor de leden. Blij zijn betekent ook een blije uitstraling naar buiten. En hierin wil ik dan ook de rol van onze adviespartners benoemen. Zij zorgen ervoor dat onze leden weloverwogen besluiten kunnen nemen over hun financiële toekomst. Daarom vinden wij de mening van adviespartners ook belangrijk en nemen wij die mee in besluiten over onze diensten en producten. Zo zorgen wij samen voor tevreden leden.´ 

Wat denk je nodig te hebben om gelukkig ouder te worden?

'Gezondheid en een bijdrage leveren aan de maatschappij en de omgeving. Liever mensen blij maken dan niks meer doen. Zingeving in het leven vind ik belangrijk, maar ook genieten, in een bootje over de Amstel varen.

Ik kijk graag terug op mijn leven. Dan vraag ik me af: wat heb ik gemist en waar ben ik niet blij mee? Maar ik heb een heel leuk leven en ben blij met alles wat ik heb en heb gedaan. Ik heb geen bucketlist.’